EMILIE AUTUMN biography

FAQS about Emilie

15. listopadu 2009 v 17:47 | Lolita
Kde a kdy se Emilie narodila? A kde právě teď žije?
Emilie se narodila 22.září 1979 v Malibu v Kalifornii. Nyní žije v Chicagu ve státě Illinois.
Jak velká je Emilie?
Emilie měří 162 cm.
Která vlastní písnička je její neoblíbenější?
The Art of Suicide.
Jaký je Emiliin oblíbený druh čaje?
English Breakfast.
Měla někdy Emilie v plánu natočit hudební video?
Ano. V plánu byl videoklip k písni "Liar". Bohužel to nebylo nikdy zrealizováno.
Na jaké nástroje umí Emilie hrát?
Na housle, violu, čembalo a piáno.
Kdy Emilie začala hrát na housle?
Emilie hraje již od svých čtyř let. Od puberty se hraní věnuje profesionálně.
Na jaké druhy houslí vlastně hraje?
Emilie má tři housle (mají i jména)- barokní (Holubice), elektrické (Elgar) a moderní viktoriánské (Merlin).
Můžu někde sehnat Emiliiny šaty?
Ne. Všechny druhy oblečení jsou vlastoručně vyrobené (buď Emilií, nebo její kamarádkou Veconou, bývalou Bloody Crumpets). Červeno-bílé nadkolenky si Emilie kupuje na Sock-dreams.com. Většina jejich bot je od firmy Demonia.
Jakou kosmetiku Emilie preferuje?
Manic Panic a Aromaleigh. Přírodní kosmetika netestovaná na zvířatech.
Co vlastně znamená to její známé "Asylum"?
Emilie slovem Asylum značí spoustu věcí... Její dům, nahrávací studio, oficiální fórum, nebo i místo, kde koncertuje.

Emilie, Basil & Sir Edward

15. listopadu 2009 v 17:09 | Lolita
Jak víte, Emilie je velkou milovnicí zvířat. Je aktivní členkou organizace PETA a používá výhradně kosmetiku netestovanou na zvířatech. Mezi její oblíbená zvířata patří pijavice, psi (pár jich i vlastnila) a hlavně krysy. Prosím, seznamte se Sirem Edwardem (ten béžový) a Basilem (černo-bílý)! Ti dva jsou miláčky jak Emilky, tak její kamarádky fLee a Bloody Crumpets. Emilka si Basila a Sira Edwarda bere na své tour a občas i na samotný koncert!

Biography of Emilie Autumn

12. října 2009 v 19:26 | Lolita
Emilie Autumn je americká zpěvačka, skladatelka, básnířka a houstlistka (mimo jiné umí hrát na klavír, viollu a violoncello a na cembalo) žijící v Chicagu.
DĚTSTVÍ Emilie je narodila 22. září roku 1979 v Malibu, v Californii. S houslemi přišla poprvé do styku už ve čtyřech letech. O šet let později byla přijata na školu múzických umění, kde začala experimentovat s hudbou a jejím velkým vzorem byl proslulý houslista Nigel Kennedy. Housle byly její život. Doslova jen jedla, spala, poslouchala nahrávky a sama na housle hrála. Bohužel se učitelům nezdála moc dobrá a neocenili její velkou snahu a úsilí. O několik let později školu sama opustila kvůli sexuálnímu obtěžování ze strany jednoho z učitelů.
V patnácti letech se dostala na prestižní hudební školu v Bloomingtonu, ve státě Indiana. Ale i tuto školu do dvou letech opustila, kvůli střetu s vysokošlolními úředníky, kterým se nelíbil Emiliin hudební a hlavně oděvní vkus. V té době mezi ostatními vybočovala svými dlouhými fialovými vlasy (později přešla na růžovou a červenou barvu vlasů, která je nám tak známá) a utáhnutými korzety, které se zapsaly do její "Opheliac" éry.
Po návratů domu v Los Angeles vystupovala v baroknímsouboru s názvem "Ravensong". V roce 2000 si založila vlastní nahrávací studio Traitor Records, kde mohla bez potíží
nahrávat své skladby s houslemi, On a day...
Začátkem roku 2001 se přestěhovala do Chicaga, kde se vrhla na nahrávání svého prvního alba "Enchant". Prvním songem byl "Chambermaid."
Na uctění památky obětí z teroristického útoku z 11. září 2001 složila píseň "By The Sword" a věnovala finanční obnos Americkému Červenému Kříži a AmeriCares (humanitární organizace).
V roce 2003 dokončila Emilie 13 písní, které se nachází na albu Enchant. Enchant je hudebním unikátem. Kombinuje rock, klasickou hudbu, kabaret a irskou lidovou muziku. Emilie to nazývá "fantasy rock".
CESTA KE SLÁVĚ (2003 - 2005) Zlom v její kariéře nastal v roce 2003, kdy se zapojila ke skupině zpěvačky Courtney Love (vdově po Kurtu Cobainovi z Nirvavy). Emilie s nimi koncerovala po celé Evropě a podílela se na vytváření Courtneyna alba America's Sweetheart (2004).Když bylo turné na konci roku 2004 pozastaveno, vrátila se Emilie zpátky do Chicaga a začala spolupracovat s Billym Corganem (frontman legendární skupiny Smashing Pumpkins). S ním pracovala až do jara 2005. V té době se Emilie začala věnovat módě a navrhla "punktoriánské" oblečení WillowTech House. Navrhla kostýmy pro Billyho videoklip "Walking Shade".
SÓLOVÁ KARIÉRA (2005 - AŽ DOSUD) Emilie se konečně vrhla v plné síle na vytváření alba Opheliac v září 2005. 12. ledna 2006 zahrála nový materiál v pořadu WGN, kde poprvé vystoupila se svými "Bloody Crumpets". Na jaře 2006 byl tak oficiálně vydáno její CD Opheliac. O několik měsíců později bylo vydánodruhé vydání a to Deluxe Edition, kde se nacházely dvě CD, plakát, noty, obrázky a booklist. V zimě 2006 nahrála Emilie dvě CD s čistě instrumentálními skladbami - Laced/Unlaced. První disk Laced obsahoval její písně z roku 2000 + 5 písní živě. Druhý disk Unlaced byl ve stylu "viktoriandustrial", jak sama Emilie říká.
Její první koncert s novým materiálem z Opheliac a Laced/ Unlaced odstartoval 26. května 2007 a to na gotickém festivalu v Německu. Dále koncertovala v Rakousku, Anglii a Nizozemsku. Krom Emilie byly na pódiu její Bloody Crumpets, které tvořily: Lady Aprella, Lucina, Vecona a Veronica Varlow.V srpnu 2007 znovu vydala CD Enchant Deluxe Edition a dříve nevydané skladby v CD názvem A Bit O 'To & To.
V zimě 2007 koncertovala po celé Evropě. Roku 2008 se vrátila do Anglie. V lednu se k Bloody Crumpets přidala modelka Ulorin Mrzet.
Emilie vlastní společnost WillowTechHouse, kde se prodávají šaty, které Em sama navrhla, parfém "Mistress" a vílí křídla, kterré Emilie sama ručně vyrábí. Se společností jí pomáhá její kamarádka fLee.
Emilie právě teď pracuje na knížce The Asylum For Wayward Victorian Girls. Bohužel, kvůli technickým problémům se datum vydání odkládá na neurčito.
Emilie teď nahrává společnou písničku se zpěvačkou Otep "You´re A Woman Now", která výjde na Otepině CD v srpnu.
OSOBNÍ ŽIVOT Emiliina maminka byla švadlenou. Říká, že ji matka velice inspirovala při navrhování a šití svých vlastních šatů.
Emilie je aktivně zapojena do organizace PETA (práva zvířat) a Amnesty International (práva lidí).

Kopírujte se zdrojem, vlastní překlad!!!
 
 

Reklama